Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Wojciech Wybranowski redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego”

Wojciech Wybranowski redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego”

Od 1 czerwca 2021 roku redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego” zostaje Wojciech Wybranowski. Adam Pawłowski rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Wojciech Wybranowski jest dziennikarzem i publicystą od 29 lat. Karierę dziennikarską rozpoczynał w „Głosie Wielkopolskim”, następnie związany był z mediami ogólnopolskimi, m.in.: „ Naszym Dziennikiem”, „Rzeczpospolitą”, „Uważam Rze”, „Do Rzeczy”, Wirtualną Polską, portalem TVP Info oraz węgierskim portalem Remix News. 

Do Polska Press przechodzi z TVP Info, gdzie od grudnia 2020 jako felietonista i publicysta portalu tvp.info publikował felietony, opinie i komentarze dotyczące polskiej polityki i powiązań świata polityki, biznesu i służb specjalnych. W 2020 roku był felietonistą portalu Wirtualna Polska, komentował polską politykę, sprawy społeczne, zajmował się też dziennikarstwem śledczym. Od 2013 do 2020 roku dziennikarz i publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, współzałożyciel pisma. Wcześniej (2009 – 2012) związany z „Rzeczpospolitą” jako dziennikarz. Od 1999 do 2009 dziennikarz „Naszego Dziennika”.

Wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę zawodową. Ma na swoim koncie nominacje do nagród MEDIATORY i Grand Press. W 2019 roku otrzymał nagrodę SDP im. prof. Stefana Myszkowskiego za 2018 r, za artykuł „Gangsterzy na śmietniku” opublikowany w tygodniku „Do Rzeczy” ujawniający kulisy działania tzw.  mafii śmieciowej. W 2020 roku nominowany z ramienia redakcji WP  do nagrody Grand Press (wspólnie z Blanką Aleksowską i Karoliną Bacą – Pogorzelską) za cykl tekstów odsłaniających kulisy śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza.

Od 2016 roku jest stałym komentatorem politycznym i społecznym występującym w TVP, TVN 24, Polsacie oraz Polskim Radiu.