Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Mirosław Malinowski redaktorem naczelnym „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”

Mirosław Malinowski redaktorem naczelnym „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego”

Od 1 czerwca 2021 roku nowym redaktorem naczelnym „Dziennika Łódzkiego” i „Expressu Ilustrowanego” zostaje Mirosław Malinowski, od ponad 20 lat związany z „Expressem Ilustrowanym”. Marcin Kowalczyk rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Mirosław Malinowski od 1999 roku związany jest z Oddziałem Polska Press w Łodzi. Pracę rozpoczynał w „Dzienniku Łódzkim” jako dziennikarz w dziale miejskim, następnie przeszedł do „Expressu Ilustrowanego”. W Expressie pracował na stanowiskach dziennikarza działu miejskiego, dziennikarza działu łączności z czytelnikami, a od 2006 roku był samodzielnym publicystą zajmującym się polityką w Łodzi i regionie. Od listopada 2020 roku pełnił obowiązki wydawcy „Expressu Ilustrowanego”.

Jest współautorem m.in. cyklu poradników poświęconych tematyce bezrobocia, pracy, emerytur i rent i oświaty. Autor i współautor dodatków specjalnych poświęconych historii Łodzi i regionu, okolicznościowych dodatków tematycznych: pontyfikat i beatyfikacja Jana Pawła II, katastrofa smoleńska, spis powszechny (2002 r.– odznaczenie Głównego Urzędu Statystycznego „Za zasługi dla statystyki RP”), jubileusze „Expressu Ilustrowanego”.