Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Maciej Kossowski i Miłosz Szulc w Zarządzie Polska Press

Maciej Kossowski i Miłosz Szulc w Zarządzie Polska Press

14 czerwca 2021 roku do Zarządu spółki Polska Press Sp. z o.o. dołączyli Maciej Kossowski i Miłosz Szulc, którzy obejmą stanowiska członków Zarządu.

Od 14 czerwca br. Zarząd Polska Press działa w czteroosobowym składzie, tj. Tomasz Przybek, prezes Zarządu, Dorota Kania, członek Zarządu, Maciej Kossowski, członek Zarządu i Miłosz Szulc, członek Zarządu.

„Wzmacniamy Zarząd spółki o osoby, których doświadczenie i kompetencje są dla firmy kluczowe. Maciej Kossowski, który jest związany ze spółką od wielu lat, jest dla firmy gwarancją dalszego rozwoju segmentu online, co jest niezwykle istotne dla wzrostu firmy w tym kluczowym obszarze działalności. Naszą przewagę rynkową chcemy budować również za pomocą efektywnego zarządzania procesami biznesowymi i finansowymi. Kompetencje Miłosza Szulca oraz doświadczenie w procesach dystrybucyjnych stanowią cenne wsparcie w tym obszarze.” – mówi Tomasz Przybek, prezes Zarządu Polska Press.

 

Maciej Kossowski w Polska Press pracuje od czerwca 2017 roku jako dyrektor zarządzający biura reklamy. Z rynkiem mediów i reklamy jest związany od ponad 20 lat, w tym z mediami online i reklamą internetową od 17 lat. Doświadczenie zdobywał pracując dla największych wydawców medialnych na rynku – Grupa Onet, Wirtualna Polska. Przed dołączeniem do Polska Press odpowiadał za strategię sprzedaży i rozwój oferty reklamowej Grupy Wirtualna Polska. W latach 2000-2014 związany był z Grupą Onet.pl, gdzie pełnił m.in. funkcje menadżera ds. klientów strategicznych, następnie pełnił funkcje kierownicze w sprzedaży, a od czerwca 2011 do grudnia 2013 był dyrektorem sprzedaży i członkiem zarządu Grupy Onet.pl. Współpracę z Onetem zakończył jako wiceprezes zarządu Media Impact Polska, spółki odpowiedzialnej za sprzedaż serwisów Grupy Onet oraz tytułów prasowych i serwisów Ringier Axel Springer Polska. Zaangażowany w prace IAB Polska od początku istnienia organizacji, w tym przez kilka lat jako Przewodniczący Rady Nadzorczej IAB Polska.

Miłosz Szulc posiada ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu, ekonomii i finansach oraz restrukturyzacji przedsiębiorstw. Jest ekspertem w zarządzaniu finansami oraz formułowaniu i wdrażaniu strategii. Od 2008 roku pełnił funkcje dyrektorów ekonomicznych i finansowych oraz zasiadał w zarządach spółek działających na rynku polskim oraz światowym. Do listopada 2020 roku był prezesem zarządu Ruch SA, gdzie przeprowadził największe postępowanie restrukturyzacyjne w Polsce. W latach 2017 – 2018 wiceprezes Zarządu ds. Finansowych w firmie H. Cegielski-Poznań S.A. W 2017 dyrektor finansowy Agrochem Puławy Sp. z o.o. W latach 2014 – 2017 związany był z Grupą Kapitałową Boryszew jako dyrektor finansowy Grupy Boryszew Automotive Plastics, prezes Zarządu Boryszew Deutschland GmbH oraz członek Zarządu i dyrektor finansowy Boryszew Kunststofftechnik Deutschland GmbH. W latach 2008 – 2014 dyrektor ekonomiczny i dyrektor finansowy Grupy Kapitałowej Impexmetal S.A.