Strona główna   Biuro prasowe   Komunikaty prasowe   Alicja Giedroyć-Skiba redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej”

Alicja Giedroyć-Skiba redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej”

Od 1 czerwca 2021 roku redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej” zostaje Alicja Giedroyć-Skiba. Arkadiusz Franas rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron.

Alicja Giedroyć-Skiba posiada wieloletnie doświadczenie w zawodzie dziennikarza, specjalizuje się w problematyce społecznej, prawnej, naukowej i medycznej. W swojej karierze zarządzała i kierowała strukturami redakcyjnymi.

Przez wiele lat związana z mediami Dolnego Śląska. Pracowała w Polska Press i „Gazecie Wrocławskiej” w latach 2002 – 2007 jako dziennikarz działów magazyn i kraj. Od 2017 do 2018 roku była kierownikiem oddziału dolnośląskiego „Gazety Polskiej Codziennie”. Była komentatorem w działach społeczno-politycznym oraz magazynie tygodniowym „Wieczoru Wrocławia” (1990 – 2002). Współtworzyła i była redaktorem naczelnym portalu wdolnymslasku.pl. 

Od 2007 roku jest korespondentem „Medical Tribune Polska” oraz redaktorem portalu medycznego podyplomie.pl. Jest redaktorem tekstów i materiałów prasowych Federacji Porozumienie Zielonogórskie oraz wydawcą, autorem tekstów i redaktorem gazety Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego „Borowska 213”.

W latach 2007 – 2009 związana była z Telefonią Dialog S.A., gdzie od 2008 zajmowała stanowisko dyrektora departamentu informacji i PR i redagowała magazyn dla klientów biznesowych „Dialog Non Stop”.

Autorka poradników psychologiczno-medycznych dla rodziców po stracie dziecka: „Kołysanka dla Anioła”, „Niewidzialny tata”, „Pozostaniesz w naszych sercach”, „Kiedy nie wystarczą łzy” oraz książki „Ola. Wspomnienia o Aleksandrze-Natalli-Świat”.